Operace

Na našem pracovišti provádíme širokou škálu chirurgických zákroků měkkých tkání.

Na našem pracovišti provádíme širokou škálu chirurgických zákroků měkkých tkání. Operační zákroky provádíme dvojího typu a to preventivní a terapeutické. Mezi nejčastější preventivní operace patří kastrace obou pohlaví u různých druhů zvířat – pes, kočka, morče, králík, fretka.

Běžným chirurgickým výkonem je odstraňování nádorů různých typů, především nádorů na mléčné žláze u fen a koček s možným odběrem celé mléčné lišty. V oblasti gynekologie při nepostupujícím porodu provádíme císařský řez u fen a koček.

Velmi často se zabýváme také stomatologií. Většinou se jedná o sanaci dutiny ústní s odstraněním zubního kamene a možnou extrakcí zubů. U štěňat se zabýváme onemocněním dočasných zubů.

V rámci gastrointestinálních problémů provádíme gastro - a enterotomie pří pozření cizích těles nebo z jiných příčin, včetně operací při syndromu dilatace a torze žaludku. Běžné jsou i chirurgické zákroky na močovém traktu - obturace, urolity, cystotomie, uretrotomie.

V oblasti oftalmologie jsou časté korekce operačních víček - entropia a ektropia, řešení prolapsu slzné žlázy třetího víčka. V případě ortopedických zákroků spolupracujeme s veterinární klinikou Karakal v Táboře.

U nás většinu případů těchto onemocnění diagnostikujeme (RTG vyšetření) a poté zajistíme konkrétní termín operace. Následná pooperační péče a doléčení probíhá opět na našem pracovišti.