Odstraňovač zubního kamene

Přidáno dříve Josef Soucha

Stomatologická ošetření patří ve veterinární ordinaci k jedněm z nejfrekventovanějších zákroků. Nejčastěji provádíme odstranění zubního kamene.

Stomatologická ošetření provádíme v anestezii/sedaci. Výkony bez anestezie představují riziko poranění pacienta vyšetřovanými nástroji a riziko poranění veterinárního lékaře. Taktéž nelze provést důkladné odstranění zubního kamene, zejména na vnitřních stranách zubů.

V naší ordinaci pro odstranění zubního kamene používáme kvalitní ultrazvukový piezoelektrický odstraňovač zubního kamene s vlastním pohonem pro veterinární použití - značky KRUUSE. 

Přístroj je díky své velikosti snadno umistitelný kdekoliv v ordinaci, je vybaven tlakovou nádobou s vodou a proto není nutné připojení k vodovodnímu řádu. Disponuje lehkým a pevným ergonomickým madlem, na které lze zašroubovat 4 různé typy pracovních hrotů. Na panelu přístroje se nastavuje frekvence a průtok vody k chlazení.

Mineralizovaný zubní plak (tzv. zubní kámen) na povrchu zubů již nelze odstranit pomocí zubního kartáčku či enzymatické pasty a představuje zdroj bakteriální infekce a má negativní dopad na závěsný aparát zubů. 

Ultrazvukový odstraňovač narušuje masy mineralizovaného zubního plaku nárazy hrotu o vysoké frekvenci. Při práci se vyvíjí značné množství tepla, a proto musí být pracovní hrot chlazen vodou, aby nedošlo k přehřátí zubních tkání.